Panenky vyprávějí a naslouchají příběhům našich dětí

Datum: Autor/autoři: Alena Felcmanová, M.A Rubrika: Představujeme

Již v útlém věku děti vědí, že některými slovy můžou ostatní ranit. Děti opakují, co slyší, opakují to, o čem vědí, že na lidi okolo působí, i když tomu třeba připisují jiný význam. Je ale třeba nepodceňovat děti v tom, že umějí rozpoznávat společenské představy, které určují, co je normální, co je směšné, co je jiné. Metoda Persona Dolls© nabízí možnost, jak se s dětmi věcně a srozumitelně bavit o lidské rozmanitosti, identitě, pomáhá posilovat jejich sebevědomí a rozvíjet v nich respekt.