Příspěvek České školní inspekce k podpoře pedagogického leadershipu

Datum: Autor/autoři: PhDr. Ondřej Andrys, MAE Rubrika: Ředitel školy - a co ještě?

Česká školní inspekce, vedle všech dalších aktivit souvisejících s hodnocením kvality a efektivity počátečního vzdělávání, je již od roku 2011 v rámci ČR také garantem a realizátorem mezinárodních šetření výsledků žáků a rovněž stěžejního mezinárodního šetření OECD, zaměřeného na učitele a ředitele škol na úrovni ISCED 2 – TALIS (Teaching and Learning International Survey). V rámci těchto činností se Česká školní inspekce soustředí také na to, aby na základě informací získaných z jednotlivých šetření předávala vzdělávacímu systému, ale i zřizovatelům škol a přímo jednotlivým školám a jejich pedagogům relevantní a využitelná doporučení v oblastech, v nichž byly identifikovány příležitosti ke zlepšení.