DVPP

CinEd, LFŠ a Free Cinema: Metodika ve filmové výchově

Termín 03.08.2017 Instituce: AČFK Místo konání: Mikova, Praha 112

Free Cinema, LFŠ a CinEd si Vás dovolují pozvat na minikonferenci: Metodika ve filmové výchově (Různé přístupy k metodické práci v oblasti filmové výchovy) 3. 8. 2017 10:00-13:00 v Klubu Kultury v Uherském Hradišti Obsahem panelu bude představení různých metodických přístupů v oblasti filmové výchovy na školách i mimo ně. Prezentovány budou konkrétní metodické a pedagogické materiály a další typy učebních pomůcek. Mezi prezentujícími bude: CinEd Mezinárodní program filmové výchovy CinEd zpřístupňuje evropské filmy dětem a mladým divákům ve věku 6-19 let. Českým partnerem projektu je Asociace českých filmových klubů. P100 AČFK nově kinům umělecky hodnotné filmy z vlastní distribuce i z kultovního Projektu 100, které jsou opatřeny informačními a metodickými materiály. Vše pro potřeby školních projekcí. Free Cinema Free Cinema: program otevřeného filmového vzdělávání se dlouhodobě zaobírá situací nad filmovou/audiovizuální výchovou i dalšími formami AV edukace. Vytváří metodické materiály na téma “Jak uvést film?(dětem)” Animánie Animánie organizuje a pořádá kulturní a vzdělávací aktivity zaměřené na film a animaci, k té také vytváří metodické materiály. a další... Zveme pedagogy, pracovníky kin a dalších kulturních zařízení, ale také veřejnost se zajímající se o téma filmové výchovy. Vstup je zdarma (akreditace LFŠ není nutná). Prosíme o registraci na: http://bit.ly/2rgVjVa Případné otázky směřujte na: alexandra.lipovska@acfk.cz.

Termín 03.08.2017
Cíl akce Obsahem panelu bude představení různých metodických přístupů v oblasti filmové výchovy na školách i mimo ně. Prezentovány budou konkrétní metodické a pedagogické materiály a další typy učebních pomůcek.
Kontaktní email eva.paroulkova@acfk.cz
Kontaktní tel. 720422086
Místo konání Mikova, Praha 112
Typ akce Seminář