Aktuality

Seřadit podle::

Seřadit podle::

Aktuality - Září 2012

Maturity budou mít jen jednu úroveň a dva povinné předměty

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: idnes.cz

Poslanci změnili pravidla pro státní maturity. Zjednoduší se a už příští rok mají mít pouze jednu úroveň obtížnosti. Povinné předměty zůstanou místo plánovaných tří jen dva, maturovat se bude z češtiny a cizího jazyka či matematiky. Nepovinné před...

V testech pátých a devátých tříd nevyhořel téměř nikdo

Kategorie: Základní školy Autor/autoři: Právo

Školy zvládají vzdělávací cíle vyměřené státem dobře. Tak zněl hlavní závěr po první generálce elektronických testů 5. a 9. tříd, jak je minulý týden Česká školní inspekce (ČŠI) představila.

Závěrečná zpráva – první celoplošná generální zkouška

Kategorie: Základní školy Autor/autoři: ČŠI

Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje „Závěrečnou zprávu o přípravě, průběhu a výsledcích první celoplošné generální zkoušky ověřování výsledků žáků v počátečním vzdělávání (ve školním roce 2011/2012 pilotovaném na úrovni 5. a 9. ročníků zákl...

Tematická zpráva – Analýza ŠVP pro základní vzdělávání za období 2007-2011

Kategorie: Základní školy Autor/autoři: ČŠI

Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu „Analýza školních vzdělávacích programů pro základní vzdělávání za období 2007–2011“.

U opravných maturitních testů propadla třetina žáků

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: ČTK

U opravných maturitních testů propadla třetina žáků, po započítání těch, kteří se ke zkoušce nedostavili, vyšplhala neúspěšnost na 46 procent.

České školství v mezinárodním srovnání

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Organizace pro ekonomickou spolupráci (OECD) dnes zveřejňuje ročenku Education at a Glance 2012, ve které uvádí údaje, jež porovnávají vzdělávací systémy členských zemí.

Platy učitelů musíme porovnávat s platy ostatních vysokoškoláků. V tomto srovnání jsou pouze poloviční.

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: eduin.cz

Krátká studie s názvem Být či nebýt učitelem: platy českých učitelů pohledem nákladů ušlých příležitostí a širší souvislosti uvádí do reálných souvislostí všeobecně rozšířenou představu, že učitelské platy jsou slušné, protože se vyhouply nad prům...

Čeští učitelé jsou příliš staří a berou platy jako v Indonésii

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: idnes.cz

Tři čtvrtiny českých učitelů jsou starší čtyřiceti let a platy mají stejně nízké jako kolegové v Argentině či Indonésii. Zjistilo to aktuální srovnání Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Situaci podle ministerstva školství...

Kraje podporují rozvoj učňovského školství

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: Novinky.cz

Mnozí uchazeči o zaměstnání by mohli hovořit o důležitosti správně zvolené školy. Zatímco pro absolventy humanitních oborů je často problém získat zaměstnání ve svém oboru, nabídka práce pro technicky zaměřené zájemce je širší.

Změnami ve státních maturitách se zkoušky zlevní o 50 miliónů, tvrdí ministr

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: ČTK

Navrhované změny státních maturit by měly zlevnit samotné zkoušky o 50 miliónů korun, což je pětina jejich celkové současné ceny. Řekl to ministr školství Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Newsletter Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK)

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

V příloze naleznete první číslo elektronického Newsletteru Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), který připravila Sekce řízení OP VK ve spolupráci s Odborem vnějších vztahů a komunikace Ministerstva školství, mládeže a tě...

Děti, kde se přechází? K výtvarce či občance přibude dopravka

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: lidovky.cz

Dopravní výchovu budou muset v příštím školním roce začlenit do svých osnov základní školy. Tato povinnost jim vyplývá z revize rámcového vzdělávacího programu, která bude platit od 1. září 2013.

Projev ministra Petra Fialy k zahájení školního roku 2012/2013

Kategorie: Ostatní

Český rozhlas jako každý první školní den odvysílal i letos v 8.00 ráno projev ministra školství, mládeže a tělovýchovy u příležitosti zahájení nového školního roku.

Nabídka práce