Práce s nemotivovanou skupinou

Datum: Autor/autoři: Helena Fialová Rubrika: Kazuistika

Vzdělávání pedagogů v oblasti primární prevence rizikového chování není v současné době žádnou novinkou. Na pedagogy - především na třídní učitele - je čím dál tím častěji přenášena zodpovědnost za realizaci všeobecné primární prevence na školách. Pedagogové musejí držet krok s narůstajícími trendy a orientovat se v celé škále rizikového chování, nebo alespoň v jeho základech. Často slýchávám od svých kolegů, že jsou pedagogové velmi složitá cílová skupina, unavená, negativně nastavená, že je náročné předávat jim zkušenosti z oblasti prevence a že při svém přístupu nemohou pracovat s žáky stejně jako externí lektoři. Rozhodla jsem se proto uvést příklad práce s nemotivovanou skupinou pedagogů v rámci jejich vzdělávání.