„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Kategorie: Zdraví a bezpečnost dětí Autor: UOOU

Co chápete pod pojmem soukromí? Je pro vás důležité – proč ano, proč ne? Měli bychom si soukromí vážit? V čem se o ně obáváte? Jaké máte zkušenosti s jeho respektováním?

Úřad pro ochranu osobních údajů u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2017 vyhlašuje XI. ročník soutěže pro děti a mládež

„Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Pro ty, kteří rádi kreslí, malují nebo pracují s grafickými programy, máme výzvu pro odvážné. Popřemýšlejte, kdo nebo co by vám nejlépe mohl pomoci s ochranou soukromí. Fantazii se přitom meze nekladou, můžete si za svého ochránce zvolit zvíře, věc, ale i bytosti čistě fantaskní. Zkrátka, vytvořte maskota pro ochranu soukromí.

Ti, kteří raději přemýšlejí s propiskou v ruce, u klávesnice nebo s kamerou, nebudou mít úkol o nic jednodušší. Sepište úvahu, povídku, scénář nebo natočte video a vysvětlete, jaký je rozdíl mezi tajemstvím a soukromím. Je soukromí vždy tajemstvím, týká se tajemství pokaždé soukromí, je některé z nich závažnější, nebo mají stejnou důležitost? Jak byste případné rozdíly vysvětlili například mladším dětem?

I v letošním roce se do soutěže mohou přidat také celé třídy, školní družiny a kluby, knihovny, střediska volného času a další dětské kolektivy. Pokud budete na zadání soutěže pracovat společně a vymyslíte k němu i nějaké další aktivity, pochlubte se výsledkem i tím, jak to u vás probíhalo. O vámi zaslané informace i případnou foto- či videodokumentaci se můžeme podělit s ostatními na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů a pro ty, které odborná porota vybere jako nejlepší, bude připravena i speciální odměna.

Zapojit se můžete ve dvou věkových kategoriích, a to 7–13 let a 14–18 let.

Příspěvky mohou soutěžící do 18 let poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) do 30. dubna 2017 buď elektronicky na soutez@uoou.cz (soubory do velikosti 9 MB), anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, oddělení tiskové, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Autoři nejlepších zpracování se mohou těšit na zajímavý program slavnostního předání cen.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

* Adresa bude použita jen pro účely soutěže. Jméno, věk a zaslané příspěvky mohou být použity v rámci propagačních účelů ochrany osobních údajů, pokud neobdržíme výslovné přání, že zaslaná práce k uvedené propagaci nesmí být použita. Pokud je vám méně než 15 let, požádejte prosím o souhlas s účastí v soutěži své rodiče.

Partneři soutěže

Řízení školy online